O mnie


Kim jestem?

Zawodowo – lekarzem. Odkąd pamiętam, było to moje powołanie. Ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi, a w 1999 r. obroniłam doktorat. Specjalizuję się w pediatrii i neonatologii. Posiadam dyplom z Etyki Praktyki Lekarskiej i Opieki Medycznej, zdobyty na studiach podyplomowych, prowadzonych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz L'Universite Paris-Est Marne-la-Vallee w Paryżu. Aktualnie uczestniczę w kursie na certyfikowanego doradcę laktacyjnego.

Pracowałam w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a obecnie jestem ordynatorem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. W latach 2014-2019 byłam Wojewódzkim Konsultantem w dziedzinie neonatologii dla województwa podkarpackiego. Współtworzyłam Oddział Intensywnej Opieki Neonatologicznej. Utworzyłam Poradnię Neonatologiczną, Poradnię Laktacyjną, Bank Mleka, Poradnię Fizjoterapeutyczną, Poradnię Neurologopedyczną oraz Szkołę Rodzica Wcześniaka. Kto wie, może już się spotkaliśmy?

Wiem, że brzmi to jak truizm, ale to, czym zajmuję się na co dzień, rzeczywiście jest moją pasją. Realizuję zatem moje hobby w godzinach pracy i w dodatku mi za to płacą. Dopisało mi pod tym względem szczęście.

Prywatnie – przede wszystkim jestem mamą czworga dzieci, dlatego wiem o nich niemal wszystko nie tylko od strony medycznej, ale także życiowej. Tą wiedzą dzielę się z Tobą na moim blogu. Cieszę się, że chcesz z tego skorzystać.

Gdy tylko uda mi się znaleźć odrobinę wolnego czasu, to poświęcam go na podróże (bo świat mnie fascynuje), na kontakt z naturą (bo działa na mnie kojąco), na lekturę (bo lubię). Teraz do tego zestawu dołączyłam jeszcze pisanie bloga.

Na moim blogu znajdziesz artykuły dotyczące przede wszystkim zdrowia noworodków i niemowląt oraz jego profilaktyki. Opowiem o zachowaniach, zwyczajach, potrzebach i antypatiach najmłodszych. Podpowiem, jak je właściwie pielęgnować i leczyć.

Skąd pomysł na blog?

W ciągu ponad 25 lat pracy jako neonatolog i pediatra poznałam prawie wszystkie możliwe stereotypy i obawy rodziców. Zauważyłam, że coraz więcej mam i tatusiów przychodzi do szpitala z dużym bagażem „wiedzy” znalezionej w Internecie – niestety, bardzo często fałszywej i niepotwierdzonej. Postanowiłam kompleksowo rozprawić się z tymi półprawdami i mitami, tworząc rzetelne i wiarygodne źródło informacji dla rodziców. Także dla Ciebie. Zaglądaj na blog regularnie, zostawiaj komentarze, zadawaj mi pytania, inspiruj mnie do podejmowania nowych tematów. Tymczasem sprawdź, co już dla Ciebie przygotowałam i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o rozwój Twojej pociechy.


Wasza Pani Doktor