Przyłącz się do akcji #TerazCzasNaCzytanie

Przyłącz się do akcji #TerazCzasNaCzytanie - blog | paniDoktor
Czy wiedzieliście, że czytanie dzieciom obniża stres, agresję, poczucie lęku i podatność na depresję? Co więcej, już od pierwszych dni po wyjściu ze szpitala – jest znakomitą formą spędzania wspólnych chwil, działa na maluszka odprężająco, pozwala rodzicom nawiązać z nim jeszcze silniejszą więź. Jest to bardzo dobry sposób na rozbudzenie w dziecku wyobraźni i chęci poznawania świata, a także poszerzenia jego zasobu słownictwa.

Wydaje się zatem idealnym sposobem spędzania czasu w obecnej kwarantannowej rzeczywistości.📚 Dlatego dziś namawiam Was gorąco do przyłączenia się do akcji #TerazCzasNaCzytanie zorganizowanej przez Fundacja Powszechnego Czytania. Ta genialna inicjatywa zachęca rodziców do czytania i rozmawiania razem z dziećmi.

Dajcie znać w komentarzach, co obecnie króluje w repertuarze czytelniczym Waszych maluchów. Jednym z naszych hitów przez długi czas była pięknie ilustrowana, a zarazem mądrze i prosto napisana książeczka “Proszę mnie przytulić” autorstwa Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. To lektura o bliskości, ciekawości świata, tolerancji i szacunku do innych. Nie tak dawno ukazała się też kontynuacja tej cudownej opowieści “Gdzie jesteś mamo”. Zachęcam Was do zapoznania się obiema pozycjami. Przyjemnego czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *