Kosmiczne święta – idealny świąteczny prezent dla małych książkoholików

Kosmiczne święta
Święta tuż za rogiem. Czas zatem na kolejną bożonarodzeniową propozycję książkową. Tym razem wybrałam dla Was “Kosmiczne Święta” od Wydawnictwa Zakamarki.

Książka składa się z 24 rozdziałów do czytania w każdy adwentowy wieczór. Historia jest jednak tak wciągająca, że gwarantuję Wam, iż młodzi czytelnicy nie poprzestaną na jednym rozdziale. My pochłonęliśmy ją w dwa wieczory. Moim zdaniem to lektura przeznaczona już dla czterolatków. Na stronie wydawnictwa znajdziecie jednak informację, że książka jest odpowiednia dla dzieci powyżej 6 roku życia.

“Kosmiczne Święta” to historia o dziewczynce Rutce, która prosi Świętego Mikołaja o przyjaciela. Pewnego dnia w jej domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy – nagminnie giną metalowe przedmioty. Rutka nawet nie podejrzewa, że za tym wszystkim stoi Kosma, przybysz z odległej planety Koncypiusza, który tak jak ona potrzebuje bratniej duszy.

Lektura ta to przede wszystkim emocjonująca opowieść o przygodach dziewczynki, która pomaga zagubionemu kosmicie powrócić na swoją planetę. I to z pewnością czyni ją atrakcyjną z punktu widzenia młodego słuchacza. “Kosmiczne święta” to także wzruszająca i pełna ciepła historia o sile dobrych uczynków, która uczy tolerancji dla tego, co obce, odmienne i niekiedy niezrozumiałe oraz tłumaczy odbiorcom na czym polega empatia. Dzięki czemu również i Wy możecie uznać tę książkę za wartościową pozycję, której nie powinno zabraknąć w domowej biblioteczce Waszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *